• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Młodzi dla Klimatu 🏡🍃- I edycja konkursu powiatowego w naszej szkole.

Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Kleczewie edukuje młodzież w zakresie zmian klimatycznych.

W tym roku w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu: Młodzi dla Klimatu.

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy szkoły z powiatu konińskiego, uczniów i uczennice klas 7-8 🙂.

Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia istotne z punktu widzenia postępujących zmian klimatu. Były to m.in. : odnawialne źródła energii, rodzaje OZE, różnice w wytwarzaniu energii ze źródeł konwencjonalnych i alternatywnych, rozwój OZE na terenie powiatu konińskiego, transformacja energetyczna, wpływ wytwarzania energii na klimat, założenia Europejskiego Zielonego Ładu, Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Konkurs składał się z 2 etapów, pierwszy etap odbył się on-line w dniu 14.04.2023 r. Najlepsze 3-osobowe drużyny zostały zaproszone do II etapu w dniu 19.04.2023 r. .

W czasie etapu finałowego drużyny rozwiązywały zadania zespołowo. Do pokonania miały 5 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, wymagające nie tylko znajomości podstawowych zagadnień objętych tematyka konkursu ale i zadań kreatywnych, które stawiały na praktyczne wykorzystanie posiadaj wiedzy.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone w czasie trwania konferencji projektu:Postaw na Słońce”. Sponsorami nagród było Stowarzyszenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz ESO (European Southem Obserwatory). Jest to wiodąca międzyrządowa organizacja naukowo-technologiczna zajmującą się astronomią. Prowadzi ambitne programy skupione na projektowaniu, budowie i użytkowaniu potężnych naziemnych urządzeń obserwacyjnych dla astronomii, umożliwiając ważne odkrycia naukowe. ESO odgrywa także wiodącą rolę w promowaniu i organizowaniu współpracy w badaniach astronomicznych. Taki sponsor naszych nagród stanowił nawiązanie do obchodów Roku Mikołaja Kopernika 2023.

W tym roku na podium stanęły 3 drużyny z 2 szkół:

• 1 i 3 miejsce zajęły reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, pod kierunkiem Pani Jolanty Król.

• 2 miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym, pod kierunkiem Pani Marzeny Fedorowicz

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom. Zapraszamy już za rok na kolejną edycją konkursu w murach naszej szkoły. 👋