• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Olimpiada Teologii Katolickiej adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego, którego organizatorem jest w tym roku diecezja pelplińska.

Etap szkolny odbył się w archidiecezji gnieźnieńskiej 17 listopada 2022 w blisko 120 szkołach ponadpodstawowych. Uczniowie, którzy przeszli przez te swoiste eliminacje z największą liczbą punktów zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, który odbył się 12 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie.

Do testu przystąpiło 40 młodych ludzi, którzy musieli wykazać się znajomością Ewangelii i Listów św. Jana, encykliki papieża Benedykta XVI Deus Caritas est oraz kilku innych lektur i opracowań w kontekście hasła tegorocznej OTK „Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.

Testowe prace uczestników oceniała komisja w składzie: dr Teresa Kowalczyk, ks. Marcin Kulczynski i ks. Remigiusz Malewicz. Rano młodzi modlili się w kaplicy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, gdzie obecnie znajduje się Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3B: Patrycja Gościmska oraz Zuzanna Wincza.

Dziękujemy i gratulujemy. 🙂