• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

   Nasza szkoła jest placówką oświatową, która zlokalizowana jest w dwóch miejscowościach: Kleczewie oraz Wilczogórze, gdzie mieści się oddział zamiejscowy. Szkoła oferuje młodzieży ofertę kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym w Kleczewie, w szkole Branżowej I stopnia w Wilczogórze, w Liceum dla Dorosłych oraz na kursach kwalifikacji zawodowej. Piątek, 9 grudnia 2022 roku, to dzień, który niewątpliwie przejdzie do historii naszej szkoły. To właśnie tego dnia odbyło się podniosłe wydarzenie jakim było nadanie sztandaru naszemu Zespołowi. Sztandar został poświęcony podczas mszy św. odprawionej w miejscowym kościele. Następnie nastąpił przemarsz do budynku liceum. Tu rozpoczęła się kolejna część uroczystości. Podczas, której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na nowy sztandar szkoły. Sztandar jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły. Dla społeczności szkolnej jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Sztandar motywuje do działania i dodaje prestiżu każdej placówce. Będzie odtąd towarzyszył wszystkim ważnym chwilom tej szkoły i jak podkreśliła w swoim przemówieniu dyrektor szkoły p. Aneta Kalina Szczepaniak „będzie pamięcią pokoleń, łącznikiem przeszłości z teraźniejszością oraz atrybutem wszelkich wartości”.

Po części oficjalnej przyszedł czas, aby nasza młodzież zaprezentowała się w przygotowanym programie artystycznym. Wystąpił niezawodny chór szkolny, mogliśmy również podziwiać naszych uczniów w przedstawieniu „Romeo i Julia”. Po uroczystości był czas na poczęstunek i wspólne rozmowy.

Wszystkim przybyłym Gościom dziękujemy za obecność, miłe słowa i wspólną celebrację tego wyjątkowego dnia. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia marzenia o sztandarze szkoły. Jesteśmy również wdzięczni tym, którzy okazali nam pomoc i wsparcie przy organizacji tego dnia. Będzie to niezapomniany dzień dla całej społeczności szkolnej, pełen cudownych emocji.

 

Piszą o nas:

https://powiat.konin.pl/aktualnosci/uroczystosc-nadania-sztandaru-zsot-w-kleczewie

https://archidiecezja.pl/kleczew-poswiecenie-sztandaru/

https://www.radiosupernova.pl/konin/uczniowie-slubowali-na-nowy-sztandar-szkoly-aa-mikd-6xme-dKqT.html?fbclid=IwAR2E9KWhfFoKlUDmi0_dJxXpoPPp5DDEJHa6ZWtFIxVEh_gQFYcjwraXh3M