• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

 W dniu 9 czerwca 2022r. do naszej szkoły zawitali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleczewie. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III Liceum Ogólnokształcącego. W trakcie spotkania, strażacy zaprezentowali uczniom używany przez nich sprzęt na akcjach. Można także było obejrzeć pojazd strażacki, jak i jego wyposażenie. To doświadczenie umożliwiło spełnienie marzenia z dzieciństwa wielu osób , ponieważ uczestnicy spotkania mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy. W trakcie ćwiczeń uczniowie mogli własnoręcznie rozwinąć wąż , wejść do kabiny pojazdu, popatrzeć na wszystko z dachu wozu strażackiego, przebrać się w strój strażacki czy założyć maskę przeciwgazową. Uczniowie przypomnieli sobie również, jak udzielić pierwszej pomocy potrzebującym. Dowiedzieć się można było także jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo- oddechową z użyciem AED. Można też było przypomnieć sobie jak prawidłowo  układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Każdy został również zapoznany z procedurami i czasem, w jakim strażacy muszą być gotowi do wyjazdu. Dzięki pozyskanej wiedzy wszyscy będą wiedzieć co zrobić, gdy znajdą się w sytuacji, w której będą musieli udzielić pomocy drugiemu człowiekowi. Uczniowie zostali również zaproszeni do remizy strażackiej by dokładniej poznać obowiązki strażaków i wczuć się w ich pracę. Ta wizyta uświadomiła uczniom znaczenie pomocy niesionej potrzebującym i dała dużo do myślenia.

                                                                                               Bartosz Chatkowski