• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Uczniowie ZSOiT wzięli udział w corocznym ogólnopolskim programie pt: „Dzień przedsiębiorczości”. Nasza młodzież spędziła jednodniową praktykę w różnych firmach na terenie Kleczewa i okolic; były to m.in. sklepy, szkoły, biura księgowe i rachunkowe a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 20 uczniów naszej szkoły dzięki czemu mogli zdobyć cenne doświadczenie, poszerzyć wizję innej profesji oraz zobaczyć jak wykonuje się inny zawód niż ten w którym się kształcą.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

-   odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,

-   zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,

-   pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,

-   doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,

-   zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Zapraszam już na kolejną edycję która odbędzie się za rok.

Poniżej relacja napisana przez wybranych uczniów naszej szkoł

Sprawozdanie z ,,dnia przedsiębiorczości”
Praktyka rozpoczęła się 21 kwietnia 2022r. Odbyłyśmy ją w salonie fryzjerskim ,,Wiki” w Kleczewie. Wybrałyśmy ten salon, ponieważ chciałyśmy bliżej poznać aspekty tej pracy. Właścicielka salonu od początku przyjęła nas bardzo miło i gościnie przez co czułyśmy się tam swobodnie. W trakcie praktyk miałyśmy okazje nie tylko obserwować pracę fryzjerki, ale również wykonywać niektóre usługi klientom. Przed podjęciem praktyk głównym naszym celem było utrzymać dobry kontakt z klientami przebywającymi w salonie oraz zdobyć jak największa wiedzę dotycząca fryzjerstwa, gdyż może nam się to kiedyś przydać. Sądzimy, że ,,dzień przedsiębiorczości” był udany i mamy nadzieję, że w następnym roku również weźmiemy w tym udział.
Uczennice 2B
Zuzanna Wincza
Oliwia Flejszman

Zapoznałam się z pracą w księgowości. Sprawdzałam faktury pod względem rachunkowym, wprowadzałam je do programu księgowego Comarch ERP XL oraz rozwinęłam umiejętności w programie EXEL. Pomogłam pracownikom w archiwizowaniu dokumentów.

                                                                                                                   Julia Nierychła

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook

 

 

Facebook ikona PSD