• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • zresetuj wielkość interlinii
 • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
 • Kontrast:
 • wĹ‚acz kontrast
 • wyĹ‚acz kontrast
 • Mapa strony:
 • mapa strony

14 i 15 kwietnia br. uczniowie Szkoły Branżowej w Wilczogórze uczestniczyli online w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych. Warsztaty prowadziła p. Agnieszka Taper – trener kompetencji, ekspert Fundacji Bonum Humanum, członek rady naukowej Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Fundacja działa na rzecz zdrowych modeli życia i relacji społecznych, upowszechniania najnowszej wiedzy o kluczowych czynnikach ochronnych i czynnikach ryzyka w uzależnieniach i zachowaniach ryzykownych.

Tematem warsztatów była higiena korzystania z mediów elektronicznych. Uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

 • Plusy wynikające z korzystania z technologii cyfrowej;
 • Znane zagrożenia;
 • Skąd się biorą zaburzone relacje z technologiami?
 • Higiena cyfrowa;
 • Cyberprzemoc – jak rozpoznać, jak reagować?
 • Bezpieczeństwo w sieci – podstawowe zasady.

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach przyczyni się do bardziej świadomego, rozsądnego i bezpiecznego korzystania przez uczniów z mediów elektronicznych. Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wilczynie.

 

                                                                                                                                                                 Elżbieta Tylman   

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook

Przekierowanie na stronÄ™ Instagram