• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

O godz. 8.00 w piątek 21 czerwca 2024 r. wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2023/2024.

W tym dniu tradycyjnie już w trakcie uroczystości najważniejsi byli uczniowie i ich osiągnięcia. Dyrektor szkoły pani Aneta Kalina Szczepaniak podziękowała za zaangażowanie, chęć do zdobywania wiedzy i pasję do nauki. Pogratulowała wszystkim, którzy ukończyli ten rok z przysłowiową tarczą, a najlepszym z najlepszych wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody książkowe.

Za szczególne osiągnięcia wyróżniony został Gabriel Jaworski uczeń klasy 3 b. Otrzymał Nagrodę Starosty Konińskiego, którą odebrał z rąk sekretarza powiatu pana Mirosława Kruszyńskiego i jest też kandydatem do stypendium Prezesa Rady Ministrów ze względu na najwyższą średnią w szkole . Gabriel został Najlepszym Olimpijczykiem w wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady ,,OLIMPUS’’ z chemii - zdobył I miejsce w Polsce.

Zakończenie roku szkolnego w naszym liceum przeszło do historii jako jedno z bardziej spektakularnych wydarzeń roku. Wszystko za sprawą prezydenta…, który postanowił osobiście złożyć nam życzenia udanych wakacji! Wyobraźcie sobie nasze zdumienie, gdy nagle na scenie pojawił się sam pan prezydent i z powagą wręczył nam wakacyjne pozdrowienia.
Ale to nie koniec niespodzianek. Podczas tego uroczystego wystąpienia, ogłoszono również wyniki konkursu: „Najlepszy kapelan oddziałów mistrzostwa sportowego w dyscyplinie piłka nożna”. I, jak można się było spodziewać, ten zaszczytny tytuł zdobył ksiądz Rafał Budzyński,, który dekretem przeniesienia został mianowany wikariuszem parafii w Zagórowie. Ksiądz był naszym nauczycielem, trenerem i przewodnikiem duchowym. Dziękujemy za wszystko, a w nowej parafii życzymy tak wspaniałych uczniów jak uczniowie naszego LO! 

Teraz prawdziwy hit: okazało się, że całe to zamieszanie było doskonale przygotowanym skeczem autorstwa naszego księdza Zbigniewa Ilkowskiego! Jego talent aktorski i umiejętność wciągnięcia nas w tę iluzję zasługuje na owacje na stojąco. Kto by pomyślał, że mamy w szkole takiego komika!
Nie możemy również zapomnieć o zaangażowaniu naszych uczniów, ale i absolwentów, którzy z wielkim entuzjazmem włączyli się w przygotowanie tej niespodzianki. To nie pierwszy raz, kiedy nasi byli uczniowie angażują się w uroczystości organizowane przez naszą szkołę. Ich chęć powrotu i uczestnictwa w szkolnych wydarzeniach świadczy o tym, jak bardzo cenią sobie czas spędzony w naszej placówce i jak chętnie wracają, by być częścią naszej społeczności.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Branżowej I stopnia w Wilczogórze. 👩‍🎓🧑‍🏭

Pożegnania nadszedł czas...

Takie hasło towarzyszyło naszej dzisiejszej uroczystości. Ze wzruszeniem i łzami w oczach pożegnaliśmy dziś osiemnaścioro absolwentów z klasy 3aP. Gratulujemy serdecznie wyników w nauce i życzymy w tym dorosłym już życiu samych sukcesów. Miejcie odwagę i wytrwałość, by spełniać swoje marzenia!

Absolwenci otrzymali nagrody za wyniki w nauce, za pracę na rzecz szkoły oraz dyplomy najlepszego pracownika - za zaangażowanie i solidne wykonywanie obowiązków na praktykach zawodowych.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs krawiecki "Uszyj spódnicę na miarę". Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Wszystkie spódnice prezentowały się przepięknie.

I miejsce otrzymał Maksymilian Andrzejak oraz nagrodę specjalną - maszynę do szycia ufundowaną przez anonimowego darczyńcę. Serdecznie gratulujemy.

Uświetnieniem dzisiejszej uroczystości był pokaz mody w wykonaniu naszych uczniów. Publiczność była zachwycona. Modelki i modele prezentowali stroje w różnych stylach i na różne okazje.

 

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, pełnych przygód i zasłużonego odpoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!