• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Klasy policyjno-wojskowe z naszej szkoły wzięły udział w drzwiach otwartych Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Wydarzenie to było doskonałą okazją do zapoznania się z codzienną pracą policjantów, ale także do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia.

Wyjazd do KMP w Koninie był dla uczniów nie tylko interesującą lekcją, ale także inspiracją do dalszego rozwijania swoich zainteresowań związanych z pracą w służbach mundurowych. Uczestnictwo w takich wydarzeniach umożliwia młodzieży zdobycie cennej wiedzy praktycznej oraz lepsze zrozumienie specyfiki pracy w policji i wojsku.

Uczniowie klas policyjno-wojskowych naszego liceum mieli  również wyjątkową okazję odwiedzić Odział Prewencji Policji w Poznaniu. W trakcie wizyty zapoznali się z codzienną pracą funkcjonariuszy oraz zwiedzili różne sekcje komendy. Uczniowie uczestniczyli w interesujących pokazach sprzętu policyjnego, używanego podczas różnych akcji prewencyjnych. Policjanci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem odpowiadając na liczne pytania odwiedzających. Była to doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat pracy w służbach mundurowych oraz zrozumienia znaczenia współpracy między różnymi jednostkami w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie to pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć rolę policji w społeczeństwie oraz zainspirowało niektórych do rozważenia kariery w tej służbie.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i cenne doświadczenie.